Essporto, İspanya’da yerleşik Wellness Center Corporation SA şirketi işbirliğinde 2003 yılında gerçekleştirmiş olduğumuz bir projedir. Kuruluş hazırlık sürecimiz yaklaşık iki yıl sürmüş olup, profesyonel kadrolar bu süre içerisinde tüm fizibilite, AR-GE, projelendirme, ekiplerin kurulumu v.b. işleri tamamlamış bulunduk.

Essporto Health & Fitness Club olarak Türk-İspanyol işbirliğiyle Türkiye’nin en büyük ve en kapsamlı fitness kulübü olma özeliğimiz ile ilk merkezimizi açılışını 2005 yılında İstanbul Levent’de yaptık. İspanyol enerjisini ve estetiğini İstanbullu sporseverlerle yıllar boyu buluşturduk.  Yoğun ve stresli şehir yaşamında spora ayıracak zamanı bulmakta zorlananlar için her türlü olanağın düşünüldüğü, forma girmek, kondisyonunu arttırmak, eğlenmek, kaslarını güçlendirmek, sağlıklı yaşamak, amacı ne olursa olsun spor yapmak isteyen İstanbullulara derin bir nefes aldırmayı yıllarca hedef aldık. Ayrıca CityZen New Age Fitness alt markamız ile aletli pilatesi Türkiye’ye ilk getiren marka olarak da bilinmekteyiz.

“Hareket Özgürlüğünü Keşfet” mottosu ile çıktığımız bu yolda; Essporto Health & Fitness Club markamız ile Levent’te 12 bin metrekarelik açık ve kapalı alanda, havuzdan saunaya, kuaförden fitness’a, squash’tan çocuk kulübüne, dinlenme alanlarından pilates stüdyolarına, açık alan voleybol, basketbol, tenis kortundan güneşlenme alanlarına, tartan pistinden buz pistine kadar uzanan geniş bir yelpazede egzersiz aşkını sınırlamadan hizmet verdik. Aynı konsept ve hizmet kalitesi ile  2009 Yıllında 11 bin metrekarelik alanda Hadımköy’de, 2011 yıllında 10 bin metrekarelik alanda Acıbadem’de ve 2015 yılında  6 bin metrekarelik alanda Florya’da kulüplerimizi projelendirip işletmeciliğini yapmaya başladık. 2018 yıllı itibariyle bütün kulüplerimizin işletmeciliğini devretmiş bulunmaktayız.

15 yıllık fitness, wellness,pilates ve spa kulüp işletmeciliği birikimimizi artık proje danışmanlığı ile sizlere sunuyoruz.

Artık yeni hedefimiz Essporto Fitness & Wellness danışmanlık firmasıyla yeni mecralarda farklı projelerle İspanyol enerjisi ile sizleri sporla buluşturmaya devam etmektedir.