205x190-cm-1

Postür Analiz Testi

İnsan vücudu herhangi bir hareket öncesi ve sonrasında statik konumdadır. Postür, psikolojik durum, vücut tipi, kalıtım, yanlış egzersiz, yanlış çalışma pozisyonları gibi birçok faktöre bağlıdır. Gerek günlük yaşantıda kullanılan bedensel hareketler, gerekse egzersizlerin en iyi şekilde yapılması doğru postürle mümkündür.

Neden Postür Analizi?

Essporto Fitness Lab’da uygulanan Postür Analiz Sistemi sayesinde, tüm vücut kaslarının analizi yapılır (boy, yaş, amaç, cinsiyet, sağlık durumu vb.) ve kişiye özel egzersizler tasarlanır.

Kas, Kemik ve Yağ Ölçüm

Tanita Kas Yağ Kemik Analiz Ünitesi ile vücudun hem genel hem de bölgesel; kas, yağ, kemik, kas kuvveti, su oranı gibi özelikleri analiz edilerek kişiye uygun sağlıklı vücut oranı hedeflenir.

Koordinasyon Testi

Herhangi bir egzersiz yaparken, tüm bölgelerin birbirine uyumlu çalışmasını sağlayan vücudun motorik özelliğidir. Essporto Health & Fitness Club’da kişinin el, kol, göz ve bacak koordinasyonlarını içeren test sonuçları sayesinde Personal Trainer’lar, kişiye özel antrenman programı uygular.

Kardiyo  Testi 

Koşu bandı üzerinde üyelerin kalp ve akciğer sağlığı belirli prosedürler içerisinde test edilerek doğru antrenman şiddeti belirlenir.

Par-Q Testi

Bu test, tüm dünya tarafından kabul edilen “kişisel sağlıkla ilgili 7 soru”yu içerir. Bu testten alınan cevaplar doğrultusunda spora başlanılması ya da uygulanacak olan egzersiz bileşenleri belirlenir.

Flamingo Denge Testi

Flamingo Denge Testi, denge seviyenizi belirler. Özel olarak tasarlanmış Flamingo Denge Testi Çubuğu sayesinde 1 dakikada sağ ve sol bacak ayrı ayrı olacak şekilde denge seviyeniz ölçülür.

Esneklik Testi

Esneklik testi egzersiz düzeyini gösterir. Özel tasarlanan “uzan – otur” testiyle vücudunuzun egzersiz düzeyi belirlenir. Test, 3 aylık periyotlarda tekrarlanarak vücudun gelişim oranı ölçülür.